PDB #126 Zabezpieczenie umów i biznesu – weryfikacja kontrahentów

Zanim zaczniesz współpracę z potencjalnym kontrahentem warto zacząć od uzyskania jak największej ilości informacji na jego temat. Jest to ważne, by uniknąć transakcji  z nieuczciwymi  partnerami biznesowymi oraz zmniejszyć ryzyko utraty pieniędzy lub towaru.
Wiele informacji np. czy podmiot zarejestrował działalność >gospodarczą lub czy jest podatnikiem VAT, znajdziesz przeglądając bezpłatne rejestry publiczne, o których porozmawiamy w dzisiejszym odcinku.

Czytaj więcej

PDB #125 Zabezpieczenie umów i biznesu – klauzule zabezpieczające umowy

Zanim zawrzesz umowę z kontrahentem, warto zastanowić się nad tym, jakie są sposoby zabezpieczania umów, które pozwolą Ci zabezpieczyć swoje roszczenia na wypadek, gdyby coś poszło nie tak. Bardzo serdecznie zapraszam na dzisiejszy odcinek, w którym porozmawiam razem z radcą prawnym Danielem Sobota o klauzulach, które warto zawrzeć w umowie przed jej podpisaniem.

Czytaj więcej

PDB #124 Zabezpieczenie umów i biznesu – jak windykować należności?

Niemal każdy przedsiębiorca spotkał się z kłopotliwym kontrahentem, który nie płacił faktur na czas. Co w takiej sytuacji można zrobić? Jak zawalczyć o swoje?
Pierwszym krokiem na drodze do odzyskania swoich pieniędzy może okazać się wysłanie wezwania do zapłaty. Co to takiego i jak prawidłowo je skonstruować, aby sprawiło, że stanie się to skutecznym rozwiązaniem Twojego problemu? O tym w dzisiejszym odcinku.

Czytaj więcej

PDB #123 Zabezpieczenie umów i biznesu – jak zabezpieczyć firmę dzięki własności intelektualnej?

W dzisiejszym odcinku, który ma na celu promocję naszej kolejnej książki „Zabezpieczenie umów i biznesu”, porozmawiam z moim wspólnikiem Pawłem Głąb o rejestracji znaków towarowych i wzorów przemysłowych. Dowiecie się niesamowicie istotnych rzeczy, m.in.:
– jakie rodzaje znaków wyróżniamy,
– dlaczego warto zarejestrować znak towarowy i wzór przemysłowy,
– jak wygląda proces rejestracji znaku towarowego,
– na czym polega i co daje badanie zdolności rejestrowej znaku towarowego,
– oraz kiedy znak nie zostanie objęty ochroną.

Czytaj więcej

PDB #122 Omnibus, czyli rewolucja w e-biznesie? Co oznacza dla przedsiębiorców i konsumentów?

W najbliższym czasie przedsiębiorców czekają spore zmiany dotyczące funkcjonowania e-biznesu, w tym organizacji np. wyprzedaży. Pojawi się m.in. obowiązek informacyjny odnoszący się do cen, weryfikacja opinii o produkcie oraz wymóg informacji o kluczu, według którego odbywa się pozycjonowanie ofert wśród wyników wyszukiwania na platformach. A to wszystko za sprawą implementacji tak zwanej dyrektywy Omnibus, której planowaną datą wejścia w życie jest 28 maja 2022 r.
Na co jeszcze będą miały wpływ projektowane zmiany? Jakie czekają nas nowości?
O tym w dzisiejszym odcinku.

Czytaj więcej

PDB #120 Lokowanie produktów, a reklama ukryta

Brak skuteczności  tradycyjnych  reklam powoduje, że strategie marketingowe stają się coraz bardziej pomysłowe, jednak zmęczenie konsumentów typowymi reklamami rodzi również pokusę do sięgnięcia po środki niestandardowe, zakamuflowane reklamy, które nie atakują odbiorców w sposób oczywisty, są one dyskretne, a co za tym idzie wywołują wrażenie, że przekaz zachęcający do zakupu produktu wcale nie jest reklamą – w takim przypadku mamy do czynienia z reklamą ukrytą, tzw. kryptoreklamą, o której porozmawiamy w dzisiejszym odcinku, zapraszam!

Czytaj więcej