PDB #34 – Q&A cz. 2

Ten odcinek jest drugim z serii dwóch podkastów Prawo dla Biznesu stanowiących Q&A. W tym odcinku pytania zadają mi: Joanna Golońska podkast Pogaducha, Ania Orowiecka-Stanisławska z firmy OroConcept, Krzysztof Kempiński z podkastu Porozmawiajmy o IT oraz Jerzy Rajkow – Krzywicki z podkastu BezEdycji.

Czytaj więcej

Kiedy zawrzeć umowę o zachowaniu poufności (NDA)?

Masz świetny pomysł na biznes i poszukujesz kapitału z zewnątrz? Nawiązujesz ścisłą współpracę ze swoim kontrahentem, która będzie wymagać przekazania istotnych dla Twój firmy informacji? Obawiasz się czy, aby Twój pomysł albo inne informacje, które przekazujesz nie zostaną „tak po prostu” wykorzystane przez drugą stronę? W każdej z tych sytuacji najlepszym wyjściem będzie zawarcie umowy…

Czytaj więcej

PDB #33 – Q&A cz. 1

Ten odcinek jest pierwszym z serii dwóch podkastów Prawo dla Biznesu stanowiących Q&A. W tym odcinku pytania zadają mi: Rafał Chojnowski blog Nieidealny, Paweł Kwiatkowski podcast Cały ten Biznes i Szymon Kwiatkowski blog Marketing Prawa i podcast Poza Prawem.

Czytaj więcej

PDB #32 – Prawa autorskie w Internecie (Kolbuszowa 2.0)

Ten odcinek podkastu jest zapisem wystąpienia radcy prawnego Piotra Kantorowskiego na konferencji Kolbuszowa 2.0 podczas której mówił on o prawach autorskich w Internecie. Jednocześnie zapraszamy na kolejną, już czwartą, edycję tej konferencji pt. “O internetach przy piwie”, na którą bilet można kupić tutaj: https://bit.ly/2sATogk.

Czytaj więcej