SPORZĄDZANIE I AUDYT UMÓW BRANŻY IT

Nowe technologie i IT to w chwili obecnej najszybciej rozwijające się branże gospodarki! Jeśli działasz w którejś z tych branż to musisz wiedzieć, że tak jak w każdym biznesie dobra umowa to podstawa! Wbrew pozorom jednak „dobra umowa” to nie ta, która jest jednostronnie korzystna dla klienta, a ta która precyzyjnie oddaje założenia biznesowe oraz zapewnia możliwość egzekwowania swoich praw w sytuacji, gdy to konieczne!

Tak właśnie jest w szczególności w świecie nowych technologii i IT. Innowacyjność to podstawa dzisiejszej gospodarki, a ten komu przysługuje prawo do innowacyjnego rozwiązania „rozdaje karty”! Deweloperzy i wynalazcy poświęcają niekiedy nie tylko ogromne ilości czasu, ale i pieniędzy dla stworzenie określonych rozwiązań informatycznych, albo też innych związanych z funkcjonowaniem nowoczesnej gospodarki. Dobrze jest więc, aby umowa w sposób prawidłowy, oddający ustalenia biznesowe, regulowała to której stronie i na jakiej zasadzie przypadną czy to prawa autorskie do programu komputerowego, czy też prawa do wynalazku.

W świecie IT i nowych technologii ważnym jest także i to, aby wiedzieć jak ułożenie relacji gospodarczych między stronami wpłynie na kwestie podatkowe kontraktu. Innymi słowy, zawierając umowę dotyczącą nowych technologii czy IT dobrze jest wziąć pod uwagę także przepisy podatkowe, gdyż ich optymalne wykorzystanie może przynieść znaczące korzyści! Jeśli więc działasz, w której z tych branż dobrze jest tak sformułować umowę, aby dawała możliwość skorzystania z podwyższonych kosztów uzyskania przychodu albo IP BOX.

JAK PRACUJEMY?

  • 1. Omówienie głównych założeń

    Przed rozpoczęciem pracy nad umową, omawiamy z Tobą jej główne założenia. Naszym celem jest zastosowanie optymalnych dla Ciebie rozwiązań prawnych, ale również uwzględnienie Twoich oczekiwań co do umowy, co w najwyższym stopniu zapewni wykonywanie umowy w przyszłości w zgodzie z jej postanowieniami.

  • 2. Sporządzenie lub audyt umowy

    Niezależnie od tego czy zleciłeś nam opracowanie umowy, czy też audyt kontraktu otrzymanego przez Ciebie od kontrahenta naszym celem jest wprowadzenie postanowień, które w najwyższym stopniu zabezpieczą Twoje interesy, ewentualnie wyeliminowanie, w maksymalnym stopniu, tych które mogą stanowić zagrożenie dla Twojego biznesu. W przypadku IT i nowych technologii ważnym jest też żebyś miał pełną świadomość jak przedstawia się kwestia praw autorskich i praw do wynalazku na kanwie danej umowy oraz żebyś mógł w sposób optymalny wykorzystać rozwiązania podatkowe związane z KUP50%, czy IP BOX.

  • 3. Negocjacje umowy

    Sporządzenie lub wykonanie audytu umowy to nie koniec naszej pracy. Jeżeli ustalenie treści poszczególnych postanowień umownych będzie wymagało negocjacji z Twoim kontrahentem możesz liczyć na naszą pomoc, aż do momentu ustalenia przez strony ostatecznej treści umowy. W trakcie negocjacji pomożemy Ci w pełni zaprezentować argumenty, które przemawiają za wdrożeniem w umowie Twoich korzystnych dla Ciebie postanowień.

POROZMAWIAJMY BEZPŁATNIE

Zostaw swoje dane, a skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak to możliwe!

Wyślij

Przetwarzamy Twoje dane osobowe, aby skontaktować się z Tobą.

Administratorem Twoich danych osobowych jest Kancelaria Prawna Kantorowski, Głąb i Wspólnicy Sp.k. Przysługuje Ci prawo wniesienia sprzeciwu, prawo dostępu do danych, prawo żądania ich sprostowania, ich usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Szczegółowe informacje znajdziesz w naszej Polityce prywatności.

Piotr Kantorowski

Radca prawny